Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi; ürün, hizmet, proje, kurum, şirket, marka veya firmanın ayrıntılı olarak tanıtıldığı video içeriklerdir.

Günümüzde dijital dünyanın son gözdesi olan video içeriklere rağbet sürekli artıyor. Video içerikler, internet trafiğinin %80’inden fazlasını oluşturuyor. Akılda kalıcılık oranını %70 artıran video içerikler, iş süreçleri için de yeni modeller oluşturuyor.

Tanıtım Filmi de firmalar için en önemli video içeriklerden biri haline geldi. Yeni çağın dinamiklerini iletişim faaliyetlerinde kullanan işletmeler de ürün, hizmet veya projeleri için Tanıtım Filmi çalışmaları gerçekleştiriyor.

Ürün, hizmet ve projelerini en etkili iletişim aracı video ile tanıtmak isteyen işletmeler, Tug Medya Prodüksiyon’un tasarladığı yaratıcı Tanıtım Filmi çalışmaları ile hedef kitlelerine kolayca ulaşıyor.

Kurumsal Tanıtım Filmleri

Yaratıcı ve etkili Kurumsal Tanıtım Filmi çalışmaları ile yerel ve global birçok markaya hizmet veren Tug Medya Prodüksiyon, yenilikçi teknikleri ve üstün organizasyon yapısı ile öne çıkıyor.

Fark yaratan Kurumsal Tanıtım Filmi ihtiyacı olan işletmeler Tug Medya Prodüksiyon’u tercih ediyor.

Tanıtım filmleriyle markanızın online mecralardaki prestijini maksimum seviyeye taşıyın.

Tanıtım filmlerini açılış, lansman, fuar ve organizasyonlarda kullanarak rakiplerinizin önüne geçin.

Tanıtım filmlerini sosyal medya kanallarında kullanarak dijital medyadaki varlığınıza güç katın.

Tanıtım filmleri ile hedef kitle ve potansiyel müşterileriniz üzerinde en etkili iletişimi kurun.

Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal Tanıtım Filmi ya da bir başka deyişle Kurumsal Tanıtım Videosu, işletmelerin tüm marka hikayelerini en başından ve tüm detaylarıyla anlattığı video içeriklerdir.

Genellikle çekim prodüksiyonlu olarak planlanır ve ilgili kurumun yönetici ya da çalışanları da röportajla katkı sağlayabilir. Masaüstü prodüksiyonla da hazırlanabilen Kurumsal Tanıtım Filmi işletmenin talebine göre 2D motion yöntemlerle de hareketli animasyon tarzında gerçekleştirilebilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal Tanıtım Filmi, her biri kendi alanında uzman ekiplerce doğru bir planlama ve programla hazırlanır. İşletme tarafından marka hakkında verilen brief doğrultusunda önce Kurumsal Tanıtım Filmi çalışmasının ortalama süresi ve hazırlanış yöntemi belirlenir.

Tanıtım Videosu Fiyatları da bu aşamada belirlenecek programın ardından belirlenir. Ardından senaryo yazılır. Senaryo onayının ardından seslendirme aşamasına geçilir.

Çekim ekipleri tarafından işletme ziyaret edilir ve çekim öncesi hazırlıklar tamamlanır. Belirlenen gün dâhilinde kamera, ışık, drone gibi ekipmanlar yardımıyla çekim gerçekleştirilir. Çekim sonrası elde edilen görüntüler, kurgu ve montaj aşamasında seslendirme ve müzikle birleştirilir. Müşteriye sunulan iş talep edilen oynatıcı formatında teslim edilir.

Firma & Şirket Tanıtım Filmi Nedir?

İşletmelerin %85’i video içerikleri bir pazarlama aracı olarak kullanıyor ve bunların %93’ü bu sayede yeni müşteriler ediniyor. Değişime ayak uyduran şirketler de artık toplantılar, sunumlar ve yolda kaybedilen zaman yerine tüm iletişim süreçlerinde video içerikleri tercih ediyor.

Firma & Şirket Tanıtım Filmi, markanın kurumsal yapısını, vizyonunu ve misyonunu aktaran, bir nevi dijital katalog işlevi görüyor. Üretilen ürün ya da verilen hizmet kalemlerinin de detaylı olarak anlatıldığı Firma & Şirket Tanıtım Filmi çekimleri için alanında uzman video prodüksiyon şirketleri tarafından destek alınması gerekiyor.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi yaptıran firmalar, ürün ve hizmetlerini dijital mecralarda tanıtmak için daima bir adım öne çıkıyor.

Üretim tesislerini, saha projelerini, ürün detaylarını ve rakamsal verilerini hedef kitleleriyle paylaşmak için Tanıtım Filmi Çekimi etkili bir yöntem olarak kullanılıyor.

Kreatif ekip tarafından müşteri kurumun benchmarking ve hedef kitle analizi yapılır.

Analizlerin ardından kreatif ekip tarafından hazırlanan metin müşteri kurumunu onayına sunulur.

Kurumun onayıyla birlikte Tug Medya Prodüksiyon’un profesyonel ekibi tarafından çekimler gerçekleştirilir.

2D motion ögeler projeye eklenir ve müşteri memnuniyeti sağlanarak proje teslim edilir.

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır? sorusuna cevap arayan işletmeler, öncelikle kendi hikayelerini en doğru şekilde aktaracak video prodüksiyon şirketlerine yöneliyor.

İyi bir Tanıtım Filmi Çekimi elde etmek için evvela yaratıcı ajansa tüm sorulara cevap verilmiş bir brief iletmek gerekiyor.

Verilen brief doğrultusunda çalışma yapan yaratıcı ekip Tanıtım Filmi Senaryosu hazırlıyor ve müşterinin onayına sunuyor.

Senaryo onayının ardından profesyonel seslendirme sanatçıları alternatifleri arasından markaya uygun olan seslendirmen seçiliyor ve seslendirme yapılıyor.

Tanıtım Filmi Çekimi öncesinde çekim yapılacak mekânda tüm hazırlıkların yapılmış olması gerekiyor. Hazırlanan senaryo ışığında Tanıtım Filmi Çekimi gerçekleştiren profesyonel çekim ekibi, çekimin ardından kurgu ve montaj aşamasına geçiyor.

Bu aşamada senaryoya göre bazı durumlarda hazır stok sitelerinden stok görseller de kullanılabiliyor. Ses ve görüntü efektleriyle zenginleştirilen Tanıtım Filmi, tasarım sürecinin sona ermesinin ardından onay için tekrar müşteriye sunuluyor. Müşteri onayı ardından dilenen oynatıcı formatlarında teslimi yapılıyor.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları, markaların ihtiyacına ve talebine göre değişkenlik göstermektedir. Çekim yapılacak alanın büyüklüğü, çekim yapılacak gün sayısı, kullanılacak ekipmanların zenginliği, farklı dillerde çeviri alternatifleri, özel seslendirmen hizmetleri gibi kalemler, Tanıtım Filmi Fiyatları konusunun projeden projeye farklılık göstermesini sağlar. Sektörde hizmet sağlayan firmaların genellikle Tanıtım Filmi Fiyat Listesi bulunmamakla birlikte her bir projenin belirli bir alt fiyat limiti bulunmaktadır. Yapılacak projenin büyüklüğüne göre fiyatlar belirlenebilir.

Tanıtım filmi fiyatlarını 30 dakika içinde öğrenmek ve markanız için tanıtım videosu teklifi almak için hemen bize ulaşın.

Çalışmalarımız